Skip to content

Günün Sözü

Büyük işler gibi, büyük düşüncelerinde davula ihtiyaçları yoktur.
Bailey -
Sevgiliye Hikayeler
Aşk:Bile Bile Tutsaklık PDF Yazdır e-Posta
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 60
ZayıfEn iyi 
Sevgiliye Hikayeler
Oğuz tarafından yazıldı.   

Nicedir kaçıyordu çocuk.. Hayli çetin olmuştu bu kovalamaca ama artık atlattığını düşünüyordu peşinden gelenleri. Ama yine de korkuyordu durmaktan, zira bu kadar koşmuşken, kovalayanları arkasında bırakmışken yakalanmak istemiyordu arkasındakilere.

Köşeyi döndüğünde gördü kızı, çarpıştılar şiddetli bir şekilde. Hayır, bu o bilindik çarpışma sahneleri gibi olmadı. Ne kızın elindeki kitaplar yere düştü, ne çocuk onları toplamak için eğildi. Sadece şiddetli bir çarpışmaydı bu ve çocuğun tek kaygısı başkasının canını yakmış olmaktı. Nedense çok korkuyordu başkasının canının yanmasından, oysa ki daha kendi yaraları kapanmamıştı..

Kız çok sağlam durmuştu, belli ki güçlüydü. Çocuk da güçsüz sayılmazdı ama kız çocuğun gözünde çok güçlüydü artık. Bir şeyleri olup olmadığını sordular karşılıklı, özür dilediler birbirlerinden aynı anda, "yahu ne güzel" dedi çocuk kendi kendine "aynı şeyleri aynı anda düşünüyoruz sanki." Ortak payda aramadan konuşmaya başladılar, konu konuyu açtı, konuşmak ikisine de iyi gelmişti. Çocuk hayran kalmıştı, nicedir kimseyle "konuşmuyordu" çünkü.. "Konuşmak ne güzelmiş" dedi çocuk önce kendine sonra kıza.. Gülümsedi kız, "evet" dedi, "biliyorum". Sevindi çocuk, bilmesine kızın..

Böylece çocuğun geldiği yöne doğru yürüdüler, yürüdüler.. Çocuk, kaçtığı yöne doğru yürüdüğünün farkında değildi, ta ki kaçtıklarıyla karşılaşana dek.. Geriye baktı bir an, ama çok geçti artık, sonra yanındaki kıza baktı, "Tanrım bu nasıl bir güzellik" diye geçirdi içinden, sonra kaçtıklarına baktı, "Aşk" ve "Kendisi" artık kollarına girmişti, bunca yıl koşmasının kaçmasının anlamı kalmamıştı bu ikiliden. Yanındaki kıza tekrar baktı, tekrar iç geçirdi, gözleri doldu ama boşalmadı, "Yıllar değil, ömür heba etsem değer senin için" dedi kıza,içinden.. Artık dönüşü olmayan yola girmişti, kalbini yıllar sonra kelepçeletmişti..

 
Sevginin Gücü PDF Yazdır e-Posta
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 19
ZayıfEn iyi 
Sevgiliye Hikayeler
admin tarafından yazıldı.   

kalpSevginin Gücü

Otobüs yolcuları elinde beyaz bir baston taşıyan genç ve güzel kadının otobüse binisini içten gelen bir sempati ile izlediler.. Basamakları geçti. Bos olduğu söylenen koltuğu el yordamı ile buldu. Oturdu.. Çantasını kucağına aldı. Bastonu koltuğa yasladı. 34 yaşındaki Susan, bir yıldır görmüyordu. Bir yanlış teşhis sonucu görmez olmuş, birden karanlık bir dünyanın içine düşmüştü. Öfke.. Kızgınlık.. Kendine acıma.. Hayatta tek dayanağı artik kocası Mark’tı.. Mark hava kuvvetlerinde subaydı. Susan'i bütün kalbi ile seviyordu. Susan gözlerini kaybedince, Mark karisinin içine düştüğü umutsuzluğu hemen farketmisti. Ona yeniden güç kazanması, kaybettiği kendine güvene yeniden sahip olması için yardım etmeliydi. Susan gene kendi kendine yeterli olduğuna inanmalı, kimseye bağımlı olmadan yasayabilmeliydi. Sonunda Susan'i isine dönmeye ikna etti. Peki ama evden ise nasıl gidecekti?.. Genelde otobüsle giderdi. Ama simdi koca kenti bir uçtan ötekine tek başına geçmekten korkuyordu. Mark her sabah onu arabası ile ise bırakmayı önerdi. Kendi isi tam aksi yönde olduğu halde..

 
Gül ve Bülbül PDF Yazdır e-Posta
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 24
ZayıfEn iyi 
Sevgiliye Hikayeler
admin tarafından yazıldı.   

kalp Gül ve Bülbül

Çok eski zamanlarda bir gün bir delikanlı varmış... Bu delikanlı çok zengin bir ailenin kızına âşık olmuş. Ama kız delikanlı fakir diye ona yüz vermiyormuş. Genç bir yılbaşı gecesi bütün cesaretini toplamış ve kızı yılbaşı gecesi balosuna davet etmek için evine gitmiş. Kapıyı genç kız açmış. Kıza kendisini yılbaşı gecesi balosuna davet etmeye geldiğini, birlikte dans etmek istediğini söylemiş.

 
Gözyaşı PDF Yazdır e-Posta
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 12
ZayıfEn iyi 
Sevgiliye Hikayeler
admin tarafından yazıldı.   

kalpGözyaşı

Bir küçük gözyaşı varmış, bir Gün dereyi görmüş. Çaresizliği gelmiş aklına ‘’Tanrım yardım et bana ben çok güçsüz ve çaresizim. Bir de şu dereye bak nasılda salına salına gidiyor. Muhteşem. Beni bir dere yap lütfen. Bende salınayım Ağaçların arasından.’’

Tanrı duymuş gözyaşı damlasını, onu bir dere yapmış. Küçük gözyaşı damlası salına salına giderken ağaçların arasından. Nehiri görmüş. Bakmış gürüldüyor, önüne kattığını götürüyor. Bütün dereler saygıyla eğiliyor önünde. Kendini güçsüz hissetmiş nehirin yanında ‘’ Tanrım ben nehir olmak istiyorum. Bak gücüne nasılda mağrur, nasılda ihtişamlı.’’

 
Aşk ve Zaman PDF Yazdır e-Posta
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 25
ZayıfEn iyi 
Sevgiliye Hikayeler
admin tarafından yazıldı.   

kalpAşk ve Zaman

Bir zamanlar, bütün duyguların üzerinde yaşadığı bir ada varmış: Mutluluk, Üzüntü, Bilgi ve tüm diğerleri... Aşk dâhil.

Bir gün, adanın batmakta olduğu duygulara haber verilmiş. Bunun üzerine hepsi adayı terk etmek için sandallarını hazırlamışlar. Aşk, adada en sona kalan duygu olmuş, çünkü mümkün olan en son ana kadar beklemek istemiş. Ada neredeyse battığı zaman, Aşk yardım istemeye karar vermiş.

 
<< Başlat < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 Sonraki > Son >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Üye GirişiBurçlar ve Özellikleri

koç brucuboğa brucuikizler brucu
Koç       Boğa      İkizler

yengec brucuaslan brucubaşak brucu
Yengeç   Aslan    Başak

terazi burcuakrep brucuyay burcu
Terazi    Akrep       Yay

oğlak brucukova burcubalık brucu
Oğlak     Kova       Balık

Bugün

Ne Aramıştınız?

Kimler Online

Şu anda 31 konuk çevrimiçi
Üyeler : 3098
İçerik : 374
İçerik Tıklama Görünümü : 3109223

Top