İkizler (Gemini) 21 Mayıs - 21 Haziran

Kategori: Burçlar

kalp  İkizler (Gemini) 21 Mayıs - 21 Haziran

 

ikizler burcu

 

GENEL ÖZELLİKLERİ

Yıldızınız : Merkür (Zeka ve canlılık temsilcisi 
Gurubunuz : Hava, pozitif 
Burcunuzun cinsiyeti: Erkek 
Üstün yeteneğiniz : Üstün zeka 
Özelliğiniz : Yardımcı olmak, neşe yaratmak 
Emeliniz : Gazetecilik, yazarlık

Amacınız : Büyük isim yapmak, ünlü olmak 
Yenmeniz gereken huyunuz: Çok konuşmak 
Uğurlu gününüz : Çarsamba 
Uğurlu tasiniz : Akik ve İnci 
Uğurlu renkleriniz : Sarı, gri, mavi, açık mavi 
Uğurlu kokulariniz : Gardenya, yasemin, sümbül 
Uğurlu müziğiniz : Modern Batı Müziği, hareketli ve canlı parçalar 
Muhtemel hastalıklarınız : Solunum ve sinir sistemi hastalıkları, akciğer hastalıkları, romatizmal hastalıklar. 
Uygun olan eş: Koç , Aslan , Terazi ve Kova 
Başarılı olacağınız meslekler : Komisyoncu, bankacı, yargıç, avukat, diplomat, edebiyatçı, yazar, kuyumcu, müfettiş. 
Olumlu yönleri : Kaygısız ve şen. Son derece akıllı. Değiºken ve uyumlu. Baskalarina karşı duyarlı. Düşünceleri berrak ve yansız. Dakik. 
Olumsuz yönleri : Saçma ve anlamsız olmaları. Sözcük anlamıyla süper bir entelektüel. Birleştirici kişiler fakat. sinirli ve tahrik edilmesi kolay tipler. Soğuk, mesafeli, duygusuz ve gelişigüzel bir karakterde olmaları.

KARAKTERİSTİK ÖZELLİKLERİ

İkizler algılamak ve kendisini gözlemle tıka basa doldurmak için doğmuştur. Her zaman hareket halinde bulunmalıdır. Uyanık bir akıl İkizler'in temelidir. Merak, yerinde duramamak, bunlar İkizler'in kaynaklarıdır. Fiziksel canlılığı akılda da sürer, bu da ona bir başka kaynak sağlar: öğrenme, anlama yeteneği. Bu hızlı zihinsel faaliyetler yargı ve mantık gücüne sahip olmaya yönelik değildir. Ham algılamaya yöneliktir. Düşünmek değil, görmek önemlidir. Sadece dünyaya şahit olmak ister. İkizler'in ana stratejisi deneyimdir. Aynı anda birden fazla hayat yaşamak onu tembellikten uzak tutar. Diğer insanların deneyimlerinden öğrenmek için dinler. Açık fikirli ve şaşırmaya gönüllüdür. Bilgiyi toplar, bağlantılar kurar ve yayar. İkizler'in sürecinin aşırı hızlanması onun gölgesidir. Bu süreç yüzeysellikle sonuçlanabilir. Tatsız gerçeklerle yüzyüze gelmeye zorlanırsa bilgiyi yeniden yapılandırabilir. Ayrıca fazla yayılma, dağılma, sinirlilik ve her şeyin sürekli krize dönüştüğü, anlamsız, heyecanlı ve kararsız yaşam tarzı da söz konusudur. Aşırı yorgunluk, derinlikten yoksunluk ve nihayet duygusal tükenme yaşayabilir.

İKİZLER ERKEĞİ

İkizler burcu erkeği kolay bağlanan bir tip değildir. Ani bir kararla evlense bile sonradan pişman olup boşanabilir. İkizler burcu erkeği neşeli, konuşkan, nazik cana yakın bir insan olduğu için çok beğenilir. O tam anlamıyla aranılan bir tiptir.

İKİZLER KADINI

İkizler burcu kadını çok yönlü, son derece ilgi çeken cazip tiplerdir.Tıpkı bu burcun erkeği gibi onları da anlamak kolay değildir. Böyle bir kadını seviyorsanız mutlaka önce onu iyice tanımalısınız. Zeka ve hareket yıldızının idare ettiği bu kadının kafası fevkalade çalışır. Hem o burcun erkeğine nazaran daha dirençli, daha hırslıdır. Bağımsızlığına düşkün olduğu için de kendisine bir iş veya meslek seçer. İkizler burcu kadını çok genç yaşta aşık olur. Daha doğrusu olduğuna inanır. Eğer genç yaşta bir evlilik yaparsa bu evlilik kısa bir süre sonra onun hayal kırıklığına uğramasına neden olur.

YÜKSELEN BURCUNUZ İKİZLER

Eğer Astroloji haritanızda İkizler Burcu yükseliyorsa o zaman son derece entellektüel, konuşkan, her konu hakkında çabuk düşünebilen ve zeki bir kafa yapısına sahipsiniz demektir. Değişken olan yapınız size problem verebilir. Çünkü 1 gün beyaz ertesi gün siyah diyebilen yapınız kararsızlık içinde olacaktır. Her konuyu araştırıp tartışmaya açık bir insan olup konuşmacı özellikleriniz var. Kendinzi etraftaki insanların durum ve şartlarına göre ayarlayabildiğiniz için değişken bir yapı sunuyorsunuz etrafınızdakilere. Bu yüzden yanlış anlaşılıyorsunuz çoğu zamanlar. Fikirlerinizin herkes tarafından entellektüel bir boyutta değerlendirilmesini daima istersiniz.

BURCUN ÜNLÜLERİ
  
Adile Naşit, Bülent Ecevit, Tansu Çiller, Çetin Altan, Nilüfer, George Bush, J.Paul Sartre, Marilyn Monroe, Clint Eastwood, Tcıny Curtis, Che Guevera, John F. Kennedy, John Wayne, Thomas Mann, Erdal İnönü.

 

Gösterim: 17377