Kova Burcu 21 Ocak - 18 Şubat

Kategori: Burçlar

kalp Kova (Aquarius) 21 Ocak - 18 Şubat

 

kova burcu

 

GENEL ÖZELLİKLERİ

Yıldızınız : Uranüs (Değişiklik, ansızın bağlanış ve iyi sonuçların temsilcisi) 
Gurubunuz : Hava, pozitif 
Burcunuzun cinsiyeti : Erkek 
Burcunuzun türü : Sabit 
Üstün yeteneğiniz : Sağduyu 
Emeliniz : İlerlemeyi sağlayacak imkanlar yaratmak 
Amacınız : Yükselmek, baskalarına yardım etmek.

Yenmeniz gereken huyunuz : İhmalcilik ve paraya değer vermemek. Uğurlu gününüz : Pazar 
Uğurlu taşınız : Amatist ve yeşim 
Uğurlu renkleriniz : Koyu mavi, lacivert, karışık renk ve tonlar 
Uğurlu çiçekleriniz : Zerren, menekşe, kartopu, kır çiçekleri ve kuşburnu 
Uğurlu kokularınız : Sümbül, yasemin, menekşe 
Uğurlu müziğiniz : Modern eserler 
Muhtemel hastalıklarınız : Kalp ve kan dolasımı hastalıkları, ayak hastalıkları, varis, yüksek tansiyon 
Uygun olan eş : İkizler, Yay 
Başarılı olacağınız meslekler : Doktorluk, bilim, elçilik, yazarlık, yayıncılık, matbaacılık, muhasebecilik, çevirmenlik, din adamlığı, astronomi, astroloji, denizcilik, tüccarlık, ithalatçılık, sanatın her dalı, yöneticilik, organizatörluk.

KARAKTERİSTİK ÖZELLİKLERİ

Yenilikçi, bağımsızlığına düşkün, yaratıcı, ileriye dönük bir kimsedir. Hemen her konuda teorik bir bilgiye sahiptir. Estetik ve artistik bir karmaşa içinde olabilir. İstekleri ve arzuları daima güçlüdür. Hatta tuttuğunu koparan bir insan havası yaratır. Ancak arzunun dar uzun yolu çoğunlukla hüsran ve bunalımlarla son bulabilir. Davranışları değişken, zaman zamanda tutarsız olabilir. İyice düşündükten sonra eyleme geçer. İnandığı şeye varını yoğunu koyar.Başkalarının fikirlerine önem vermemekle beraber, dinleyebilir. Sadece fikirlerini organize etmek, kazandığı konumun işe yarayıp yaramadığını değerlendirmek için susar.

KOVA ERKEĞİ

Kova burcu erkeği çok yönlü, akıllı, dikkati çeken, fevkalade tiplerdir. Çok cazibeli bir erkek olduğu için peşinde çok kadın vardır. Onu elde etmek için kafasına ve zevklerine hitap etmek gerekir. O genç yaşta aşık olabilir ve fazla düşünmeden evlenebilir. Fakat fikirleri de, görüşleride günden güne değişecektir. Bir süre sonra beğenmeyebilir. Eğer sizde onunla birlikte değişip, olgunlaşır ve daha mükemmel olursanız, bu bağlılık devam eder. Yanlız Kova burcu erkeği ilk aşkı atlattıktan sonra kolay kolay sevmez.

KOVA KADINI

Kova burcu kadını akla, zekaya ve bilgiye çok önem verir. Bu nedenle de kendisi gibi kimselerle dostluk kurar. Çok dostu vardır. Konuşmak en hoşlandığı şeylerdendir ve bu sayede de etrafındakileri etkilediğini bilir. Bu burcun kadını üstün aklı sayesinde pek çok şeyi görür ve bilir. Ömrü boyunca iyi bir öğrencidir. Her gün yeni birşey öğrenmek ister. Eğer işini seviyorsa evlenmesi zor olacaktır. Çünkü o hayatta istediği şeyi bulmuştur.

YÜKSELEN BURCUNUZ KOVA

Eğer Astroloji haritanızda Kova Burcu yükseliyorsa o zaman bağımsız yaşamayı seven ve hiçbir olay ve kişinin tesiri altında kalmayan, her türlü şartlanmalardan uzak bir yapıya sahipsiniz demektir. Hayata açık ve net gözlerle bakıp toplumsal birtakım eskimiş, modası geçmiş gelenek ve göreneklerin adeta karşısında olan bir bireysiniz. Aktif olarak çalışan beyniniz hep üst boyuttan değerlendirmeler yapıp kısır döngülere karşıdır. Kova hava gurubuna ait olduğu içindir ki havai bir yapı sergiliyorsunuz. Bir gerçekten diğerine atlayıp arada ilişkiler kurmak istiyorsunuz. Sosyal düzen konusunda adeta toplumu yenileyici fikirleriniz var. Sisteme uymak değil sistemi kendi fikirlerinizle değiştirmek istersiniz.

BURCUN ÜNLÜLERİ

Bertolt Brecht, James Dean, Federico Fellini, Paul Newman, Franz Schubert, Jules Verne, Eva Braun, Mia Farrow, Sylvia Krystel, Ajda Pekkan, Rauf Denktaş, Charles Darwin; Charles Dickens, Clark Gable, Abraham Lincoln, Norman Mailer, Ronald Reagan, Franklin Roosevelt, John Travolta, Nastassia Kinski, Wolfgang Amadeus Mozart.

 

Gösterim: 15123