Sevgiliye Forum...
Duyurular: Geleceksen şimdi gel..
Gel ki;
Adın eksilmesin dilimden...

*
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 23 Ağustos 2014, 00:36

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Sayfa: [1] 2 3   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Eski Sevgiliyle Barışmak Doğru mu?  (Okunma Sayısı 31661 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ruyalar
belki birgün...
Administrator
Hero Member
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 29 Mart 2008, 14:21 »

ESKİ SEVGİLİYLE BARIŞMAK DOĞRU MU?

Eski sevgilinizle barışmak doğru bir karar mı?

Onunla tekrar birlikte olmak mı istiyorsunuz? Peki ama geçmişte başarısız olmuş bir ilişkiye yeniden adım atmak mümkün müdür? Aslında burada asıl sorulması gereken, eski ve başarısız olmuş bir ilişkiye tekrar adım atmanın gerçekten mantıklı bir karar olup olmadığıdır.

Bir ayrılıp, bir barışarak süren ilişkiler
Arkadaş çevremizde bu tarz ilişkilerin sıkça örneğini görebiliriz. Genelde bu kişiler ilişkilerinde sık sık ayrılık yaşarlar. Bu ilişkideki taraflardan biri, bir gün yine birlikte olduğu kişiden –bu sefer son olmak kaydıyla- ayrılır. Ayrılmış olsa bile, bu kişi sevgilisinin hala kendisine karşı hisler beslediğinden emindir. Ancak bir gün hiç beklenmeyen birşey olur: Eski sevgilinin hayatına başka birisi giriverir! Bu sefer sevgilinin kaybedildiği anlaşılmış ve kesinleşmiştir. Ancak eski sevgili başka birisiyle olsa da, bu sefer kişi harıl harıl onu tekrar kazanmanın yollarını düşünüyordur!

Sizi derinden yaralarayan deneyimler
Bu hikaye size tandık geliyor mu? Hayatımızın en az bir döneminde bu tarz bir aşk macerasını yaşamış ya da en azından tanık olmuşuzdur!

Bu ve benzeri hikayelerde duygularımıza odaklanmak ve ne yapılması gerektiğinden emin olmak için aşağıdaki ipuçlarına kulak verebilirsiniz! Hayallerinizi bir kenara bırakın ve gerçeklere odaklanın
Onunla ilgili çeşitli barışma hayalleri kuruyor olabilirsiniz ancak bu durumdaki pek çok kişinin düştüğü benzer bir hataya düşmemeye çalışmalısınız: Eski sevgilinin gönderdiği sinyalleri göremeyecek kadar kendi duygu dünyasına gömülmüş olmak!

Mümkün olduğunca bundan kaçının! Gerçeklere gözünüzü kapatmayın! Şunu unutmayın ki eğer eski sevgiliniz artık başka biriyle birlikte ise, bu onun artık hayatına devam etmek istediğinin bir göstergesidir. Bırakın, siz de aynı şeyi yapın! İlk zamanlar zor olabilir ancak başka birisine karşı his besleyebiliyorsa, bu size eskisi kadar yoğun hisler beslemediğinin bir göstergesidir!

Geçmişi arkanızda bırakın ve geleceğe odaklanın!
Elbette bu o kadar kolay birşey değildir. Hele ki eski sevgilinize karşı halen çok yoğun duygular besliyorken… Ancak bu şekilde hissetmeye devam etmeniz ne yazık ki size birşey kazandırmayacak, onun yerine acınızı ve hayal kırıklığınızı arttıracaktır.

Artık başka birisiyle ilişki yaşayan eski sevgilinizle aranıza ne kadar mesafe koyarsanız, mutluluğu da o kadar yakın olacaksınız. İlk başta çok zor gelecektir ancak çok yakın bir zamanda en etkili çözümün bu olduğuna siz de inanacaksınız.
Eski sevgilinizin size hala aşık olduğu düşüncesi sizi yanlış yönlendirebilir Bu düşünce biçimi hayatınıza devam etmenizi ve geçmişinizi arkanızda bırakmanızı engelleyecektir.
Eğer ondan gelen sinyalleri detaylı biçimde gözden geçirirseniz, onun geçmişten gelen bazı bağlar nedeniyle bu şekilde davrandığını ve esas olarak kendi rahatını düşündüğünü anlayacaksınız. Gönderdiği sinyallerin muhtemelen, romantik bir aşk talebinden ya da yeniden bir ilişkiye başlama isteğinden oldukça uzak olduğunu farkedeceksiniz.
Özellikle de kendine yeni bir aşk bulduysa…

Kendi kararınızı kendiniz ve mutluluğunuz için verin Bırakın beklemeyi! Gerçekte ne istediğinizi düşünün. Eğer bu da işe yaramazsa bu yazıda bahsettiğimiz kötü şeyleri tekrar gözden geçirin ya da aranızda meydana gelen ve ayrılmanıza neden olan tüm olumsuz noktalara odaklanın.

Eğer kendinize biraz daha fazla zaman ayırırsanız, şaşırtıcı gelişmelerin oluştuğuna tanık olacaksınız.
Ve inanın zaman her yaranın ilacıdır sözü yüzde 100 doğrudur!

ruyalar
belki birgün...
Administrator
Hero Member
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 29 Mart 2008, 14:30 »

hangi birisiyle barışalım ki dermişimm....

gelen gideni aratır derler.. bu sözden yola cıkarsak barışmak güzel bir secenek olabilir.. ama yinede bunu yaşayanlar daha iyi bilirler.. sözün doğruluğunu yaşayanlara sormak lazım..

(bizde...

hala yok...)
aligolas
Newbie
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 05 Nisan 2008, 12:35 »

Eski sevgiliyle barışmak tamamen yanlış olur..Çünkü artık hiç birşey eskisi gibi olmaz...
NoMeRcY
Newbie
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 17 Nisan 2008, 16:20 »

tamamen  yanlışşşşşşşşş.......2 gün önce  aşkım sevgilim diosunn   2  gün sonra  arkadaşım  olmas yane böle bana ters en azından

hayallerinizin bittiği yerde benim gerçeklerim başLar
cagla
suskınluğumun baş harflerisin...
Administrator
Hero Member
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 02 Haziran 2008, 08:55 »

sevgiliden arkadas olmuyorda ...insan kendini kandiriyor bence... adini koyuyor bi sekilde sadece mantiksal duygusal deil Ney

acunn
Newbie
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 30 Kasım 2008, 21:02 »

eski sevgiliden arkadaş da olur tekrar sevgilide olur. işte bu..
imperial
Newbie
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 22 Aralık 2008, 18:21 »

insan yaşadıkça çok şey görüyor ve görmeyede devam edecek sevgiliden arkadaş olmaz bence ama yeniden bir araya gelme olasılığı %51 dir
maşuk
Newbie
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 16 Ocak 2009, 22:24 »

eğer terkedilip ikinci plana atıldıysan,bence tekrar başlamak mümkün olmayan bir şeydir.Ama anlaşmazlıktan ayrılınırsa her şey mümkündür..
Duyqu
Newbie
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 17 Nisan 2009, 20:34 »

ya bende bişey diyecemmm bence barışmalısın eğer geri dönmüşse veya geri dönüyosan unutmamışsındır iki yıl beraberliğim var 5 ay konuşmadık bitirdik şimdi gene beraberiz çok mutluyum meseLa Seviyosan herŞeyi göze aL ArkadaŞ....
ruyalar
belki birgün...
Administrator
Hero Member
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 17 Nisan 2009, 23:33 »

biten bitmiştir. at gitsin. ugraşmaya değmes demek lazım olduğu anlardan birtanesidir belkide başkamı yok sanki:) ortalık kedi kaynıyor herkese göre misalen
Duyqu
Newbie
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 24 Nisan 2009, 11:04 »

Ya ben barıştımmmm taam mı Kahkaha banane banane gene barışırım çünkü seviyom ötesimi var Kahkaha
yeso
Newbie
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 02 Mayıs 2009, 19:44 »

Merhabalar foruma yeni üye oldum . . .

Ben de yeni ayrıldım sayılır 1 ay oldu.  Ortak karar verdik gibi bir şey oldu. Ama ben çok pişman oldum arayıp yalvardım. seni seviyorum ama aşığım diyemem dedi.

Yaklaşık iki yıldır birlikteydik (18 mayısta 2. yıl dönümümüzü kutlayacaktık ) çok güzeldi herşey. ama ben onu çok sıkıyordum . son sınıftı o bir yandan çalışıyordu anlayışlı olacağıma daha çok sıktım , kavgalarda ağzımdan çıkanı kulağım duymadı çok kırdım onu hatta seni seviorm bile diyemiorm sana dedim ama o hiç kırmadı beni hiç bi kavgada bana hiç zarar vermedi hep sevdi beni ben de onu hep sevdim

ben onu sonsuza dek beni bırakmaz sanıyordum daha önce de ayrılık lafı geçmişti ama sensiz ölürüm yaşayamam derdi hoşuma giderdi benim de . ama en son ayrılık lafını sölediğimde o da "buraya kadarmış" dedi şok oldum beklemiyordum beni hiç bırakmayacak sanıyordum evlilikten sözediyorduk , birbirimize sarılıp uyumuştuk , annem onu tanıyordu onun da ablası beni tanıyordu hatta halası benim çeyizim için patik bile örmüştü

yanyana kavga ettiğimizde bile hep el ele tutuşurduk biz ama bir anda onsuz kalmıştım işte .

bundan önce bi kere daha ayrılmştık onda da suçlu tamamen bendim ben bırakmştm onu (şehir dışındayken 4 saat ulaşamadm diye sinirlendim bıraktım onu ) ama  o bana hediye aldı ağladı telefonda ben de çok pişman oldum barıştık iki gün sonra . .

ama o benden soğumuştu o ayrılıktan sonra. derken 1 ay önce tekrar ayrıldık bir anda

önce önemsemedim bu ayrılığı barışırız sandm . ama bana çok kırılmıştı o . telefonda yalvardm . hiç olmayacak demiyorum ama zamana ihtiyacım var dedi. seni hala seviyorum dedi. msnden ya da facebooktan silmedi . aradığımda açtı . msj çektiğimde cvp yazdı .bazen msnden o yazdı bana nasıl olduğumu merak edip. bana vizelerinin kötü geçtiğini söyledi kendiliğinden ama ne zaman barışalım desem sonra konuşalım dedi.

en son iki gün önce(perşembe günü) çıktım yoluna. iş çıkışı metroya biniordu metrodan indiği durakta bekledim onu 1 saat. (o akşam ablasının yanına edremite gidecekti daha önceki konuşmamızdan biliordum bunu ) karşıma çıktı sarıldım öptüm hiç barışalım diyip sıkmadım onu . ona sordum sürekli bir arkadaş gibi "nasıl geçti iişin ne yaptın ne ettin " diye o da bana sordu "staj işin ne oldu okul nası " böyle böyle evine kadar yürüdüm onunlai güleryüzlü oldum gözünün içine baktm hep , evine bir sokak kala yollarımız ayrılmak zorunda kaldı tabi . tekrar öpüştük sarıldım ona . "iyi yolculuklar " dedim  "teşekkürler " dedi  arkamızı döndük yürümeye başladık . ben merak ettim acaba arkamdan bakacak mı diye döndüm arkamı o da döndü arkasını bana baktı bir kez daha göz göze geldik. sonra tekrar yürüdük.

hatanın çoğu bende ben soğuttum onu kendimden . sizce ona yakın davranarak , sıcak davranarak geri kazanabilir miyim ? yoksa artık zamana mı bırakmalıyım ? ne olur yardımcı olun
ruyalar
belki birgün...
Administrator
Hero Member
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 03 Mayıs 2009, 12:31 »

bu işler zor ve karışık işler.. birilerinin yapacağı yorum dıaşrıdan burda yazılanı okuduğu kadardır. duygulardan ve hislerden uzak bir yorum olur sanırım. kendi göbeginizi kendiniza kesmeniz lazım dermişim

ufak tefek kavgalar cekişmeler ilişkileri daha da güclendirir derler. ne derece doğrudur bilinmes.

bir kedimiz yok ki bizde böyle bir kavga edelim bir barışalım

bazı duygular gelip gecici ise uzun ömürlü bir ilişki kurmak zor olur.

allah kolaylık versin demekten başka bişi düşmez bize...
Duyqu
Newbie
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 20 Mayıs 2009, 15:27 »

Sana bi kedi buLak yaw ruyalar :DDD
ruyalar
belki birgün...
Administrator
Hero Member
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 20 Mayıs 2009, 16:19 »

ay ay ay.... ne kadar da düşünceliyis...  ilk defa birileri yardımcı olmak istiyor.. gözlerim yaşardı birden... duygulandımmmm... cok cok tşkler duyqu.. sende olmasan naparıs bilmem;)

eee ne zaman bulcazz pekii

bekliommm....
Sayfa: [1] 2 3   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC

sevgiliye.gen.tr

XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu! Dilber MC Theme by HarzeM