Boğa Burcu 21 Nisan - 20 Mayıs

Kategori: Burçlar

kalp  Boğa (Taurus) 21 Nisan - 20 Mayıs

 

boga burcu

 

GENEL ÖZELLİKLERİ

Yıldızınız : Venüs (Güzellik, sevgi ve güzel sanatların temsilcisi) 
Gurubunuz: Toprak, negatif 
Burcunuzun cinsiyeti : Dişi 
Üstün Yeteneğiniz : Sıcakkanlı olmak ve istediğini bilmek 
Özelliğiniz: Dost ruh ve koruyuculuk. Astrologlar Boğa için "Zenginlik Burcu" olarak söz eder. 
Emeliniz : Devamlı ileri atılım

Amacınız : Mal, mülk, lüks ve büyük servet sahibi olmak 
Anahtar sözcüğünüz : Süreklilik 
Yenmeniz gereken huyunuz: Alınganlık, kuşku, lüks özlemi ve bencillik Kozu : Karşısındakinin düşüncesini okuyabilme yeteneği 
Aradığı şey : Sağlam temeli olan her şey 
Gitmeyi sevdiği yerler : Doğa, kırlar 
Eğlencesi: Bahçe işleri, yemek zevki 
Uğurlu Gününüz : Cuma 
Uğurlu taşınız : Zümrüt 
Uğurlu renkleriniz : Pembe, gök mavisi, krem ve koyu yeşil 
Uğurlu çiçekleriniz : Kırmızı gül, pembe karanfil 
Uğurlu müziğiniz : Senfoniler 
Muhtemel hastalıklarınız : Boğaz, boyun ve hormon hastalıkları 
Uygun olan eş : Yengeç , Başak , Oğlak ve Balık 
Başarılı olacağınız meslekler : Hemen hemen her mesleğe yeteneğiniz var. Askerlik doktorluk, kimya alanı, dişçilik, demir çelik işleri, ticaret, mühendislik, endüstri dalları, pratik meslekler 
Olumlu yönleri : Sabit ve dürüst. Aşırı duygusal ve anlayışlı. Kendi halinde gayet sakin. Şefkatli ve cömert. Pratik ve metin. Çok üretken ve verimli. Soğukkanlı, paniksiz. 
Olumsuz yönleri : Gereksiz yere inatçı. Mesafeli, kati. Duygusal zevklere karşı aşırı hoşgörülü.

KARAKTERİSTİK ÖZELLİKLERİ

Bu burcun insanları daima para konusunda fikir üretebilen ve finans ile ilgili durumlarda çabuk fikir üretebilen insanlardır. Genelde çok inatçı bir yapıya sahip oldukları için bildikleri konusunda sabit bir yapıdadırlar. Boğa'nın gölgesi iç huzuru dışsal güvenceyle karıştırmaktır. Gerçekte içsel güvenceden doğan huzuru aramasına rağmen, bunun dış dünyada yansıması olan, para, varlıklar ve insanlar arası deneyimsel-dengeyi saplantı haline getirebilir. Bu yüzden inatçı, materyalist, günlük düzenini bozma korkusuyla kendini sıkıntıdan patlatan biri haline gelebilir. Güvence zihinsel düzeyde de bir hareketsizliğe dönüşebilir. İnatçılığı ve irade gücü gibi kaynaklar gölge olarak esnek olmamayı, deneyimlere dar kalıplar içinde, hayal gücünden yoksun tepkiler vermeyi doğurur.

BOĞA BURCU ERKEĞİ

Boğa burcu erkekleri, sadık dost, iyi bir eş, şefkatli bir baba ve mükemmel bir aile reisi olular. Boğa burcunda doğan erkeklerin kendilerine has çeşitli özellikleri vardır. Böyle bir erkekle evlenmek ve onunla mutlu olmak istiyorsanız, bunlara çok dikkat etmelisiniz.

BOĞA BURCU KADINI

Boğa burcu kadını çok cana yakın, beğenilen, aranılan tiplerdir ve sevilmek için yaratılmışlardır. Evlilik ve annelik onlara çok yakışır. Boğa burcu kadını güzelliklere çok düşkündür. Onun için güzel olan her şeyin değeri vardır. Özellikle müzik ve resim ona zevk verir. Ayrıca pahalı olmayan anlamlı hediyelerle yani bir çiçekle bile onun gönlünü kazanabilirsiniz.

YÜKSELEN BURCUNUZ BOĞA

Eğer Astroloji haritanızda Boğa Burcu yükseliyorsa o zaman inatçı, sabit fikirli ve değer verdiğiniz her şeye sahip olmak isteyen bir insansınız demektir. Hayata genel bakış açınız da hep böyle olduğu için kendinizi adeta birtakım şartlanmalara bağlı olmanız tek bir yönde sabit olarak ilerlemenizi öngörüyor. Bunun yanı sıra disiplinli bir kişisiniz. Genelde sevdiğinizi ve sevmediğinizi hemen birbirinden ayırabilecek bir yapıdasınız.

BURCUN ÜNLÜLERİ 
  
Salvadore Dali, Karl Marks, Sig mund Freud, Asil Nadir, Nükhet Duru, Kanuni Sultan Süleyman, Kraliçe II. Elizabeth, Lenin, Barbra Streisand, Evita Feron, Honore de Balzac, Johannes Brahms, Gary Co oper, Henry Fonda, Jehudi Menu hin, Bertrand Russell, Shakespeare, Stevie Wonder..

 

Gösterim: 17489