Terazi Burcu 23 Eylül - 23 Ekim

Kategori: Burçlar

kalp  Terazi (Libra) 23 Eylül - 23 Ekim

terazi burcu

 

GENEL ÖZELLİKLERİ

Yıldızınız : Venüs (Güzellik, sevgi ve güzel sanatları temsil eder) 
Grubunuz : Ateş, Negatif 
Burcunuzun cinsiyeti : Erkek 
Üstün yeteneginiz : Dengeli ve ölçülü olmak 
Özelliğiniz : Saygı ve zariflik 
Emeliniz : Olgun, düzeyli dostluk kurmak

Amacınız : Zengin olmak, düzenli bir hayat. Ama paraya önem vermez. Yıldızı Venüs (Sevgi) oldugundan bolluğa kavuşabilir. 
Yenmeniz gereken huyunuz : Gösterişten hoslanmak 
Uğurlu gununuz: Cuma 
Uğurlu tasiniz: Opal 
Uğurlu madeniniz: Bakır 
Uğurlu yıldizınız: Sabah yıldızı (veya diğer adıyla Venus) 
Uğurlu renkleriniz: Açık pembe, açık mavi, turkuaz ve mat renkler Uğurlu çicekleriniz: Unutma beni, pembe krizantem, pembe gül 
Uğurlu kokulariniz: Gardenya, yasemin ve orkide 
Uğurlu müziğiniz: Romantik eserler 
Muhtemel hastalıklarınız : Böbrek, üreme organları, baş ve özellikler göz hastalıkları, lumbago 
Uygun olan eş : İkizler ve Kova 
Başarılı olacaginiz meslekler : Müzisyen, ressam, heykeltraş, şair, sahne ve film artistliği, el sanatları, mimar, çiçekci, parfumcü, konfeksiyoncu, terzi, bankacı, politikacı, hukukçu, din işleri ve mühendislik.
Olumlu yönler : Tamamen tarafsız, dengeli bir zihne sahip. İnce zevkli. Sanatcı yaradılışlı. Evlilikte ve ortaklıkta kusursuz. Toplumcul ve toplu yaşamayı seven. Sevimli ve kibar. Başkalarının yeteneklerine ilham kaynağı. 
Olumsuz yönler : Karar almakta yeteneksiz. Zevk pesinde koşan. Baskalarını idare etme eğiliminde. Tamamen başkalarına bağımlı.

KARAKTERİSTİK ÖZELLİKLERİ

Her sağlıklı Terazi davranışının altında -bilinçli veya bilinçsiz- sakinleşmek amacı yatar. Gerilimi atmak, ortayı bulmak, sinirleri yatıştırmak için Terazi adım adım hedefe doğru harekete geçer. Terazi'nin kaynağı paradoks ve ikileme karşı yüksek toleransıdır. Tüm bütünlerin birbirini tamamlayan yarımlardan oluştuğunun bilincinde olmasıdır. Terazi her konunun iki yönünü de tartar. Karşıt felsefeler, karşıt seçenekler - hepsini kabul eder. Ortayı arar ve dengeyi orada bulur. İlişkiler bu burcun kendisini geliştirdiği alanlardır. Bu alandaki stratejisi kibarlıktır. Kibarlık bir başkasını nasıl etkilediğimizin algısıyla kısmen hareketlerimizi ayarlama kabiliyetidir veTerazi bu hünerle doludur. Kaynaklarının ve stratejilerinin çarpıtılmasıyla Terazi'nin gölge yönü ortaya çıkar. Akıl uçsuz bucaksızdır, iki olasılığı barındırabilir. Ancak hayat daha dar kapsamlıdır. Terazi, günlük hayatta yol ayrımına geldiginde seçim yapmak zorunda kalır. İkileme olan hoşgörüsü renksizliğe ve kararsızlığa dönüşebilir. Nezaket sığ yüzeyselliğe ve gerçek çatışmalarla açıkça yüzleşmemeye doğru çözülebilir. Terazi ilişkide sahte bir tatlılık, sabır ve uysallık maskesi altında kendi bireyliğini tamamen bastırma pahasına, mutlu bir uyum görüntüsü yaratabilir. Kendi gereksinimlerinin izini kaybedecek kadar bir başkasının bakış açısını anlayıp benimseyebilir.

TERAZİ ERKEĞİ

Terazi burcu erkeği zevkli, güzelliklere düşkün, hislere değer veren, dürüst, dengeli, iyi niyetli, kibar, adil hoş bir tiptir. Bu burcun erkeği, dürüsttür. Verdiği sözleri tutmaya özellikle dikkat eder. Karşısındakinden de aynı davranışı bekler. Bu yumuşak sesli, sakin tavırlı erkeğin his yönü çok kuvvetlidir. Daima tatlı sözlere ihityacı vardır. Dengeli, kafalı ve mantıklıdır. İyi bir eğitimi olmasa bile güzel konuşmasını bilir. En beğenilen erkek Terazi burcundan doğar. Hisli, güzelliğe düşkün, aşka önem veren tip, kadın ruhundan çok iyi anlar.

TERAZİ KADINI

Bu burçta doğan kadın tam anlamıyla dişidir. Çok cazibeli, hoş ve güzeldir. Özellikle aşk konusunda başka burçtan olan kadınlar bu burcun kadınıyla kolay kolay baş edemezler. Bu ahenkli, rahat, güzellikler ve sevgiyle dolu hayat isteyen kadın üstelik çok yönlüdür. Terazi burcu kadını kendi çekiciliğinin farkındadır. Bununla neler yapabileceğini de iyi bilir. Çevresine hayranlık uyandıran bir tiptir ve bundan zevk alır.

YÜKSELEN BURCUNUZ TERAZİ

Eğer Astroloji haritanızda Terazi Burcu yükseliyorsa o zaman sevimli ve hoş bir insan olup diğer insanlar tarafından sevilmek ve beğenilmek isteyen bir insan olursunuz. İnsanlarla olan ilişkilerinizde onlar arasındaki farklılıkları çok kolayca anlayabilirsiniz ve bu yüzden insanları rahatlıkla tanıyabilirsiniz. Her insanın eşit olarak muamele görmesi taraftarısınız. Sizce yaşamınızda ahenk çok önemlidir. İnsanlar ile yakından ilgilenen bir yapıya sahipsiniz. Sanatsal yönden oldukça kabiliyetli bir insansınız. Gerek müzik ve gerekse her türlü sanatlar konularda birçok fikriniz mevcut olup bu konularda insanlara adeta ayna olabilirsiniz.

BURCUN ÜNLÜLERİ 
  
Brigitte Bardot, Catgerine Deneuve, Cem Özer, Cervantes, Christopher Reeves, Cliff Richards, Hülya Avşar, Jimmy Carter, John Lennon, Julio Iglesias, Klaus Kinski, Konficyus, Lizst, Meryl Streep, Michael Douglas, Nurseli İdiz, Oscar Wilde, Pavorotti, Rahmi Koç, Roger Moore, Sylvia Kristel, Turgut Ozal, Verdi, Nietzsche.

 

Gösterim: 16217