Balık Burcu 19 Şubat - 20 Mart

Kategori: Burçlar

kalp Balık (Pisces) 19 Şubat - 20 Mart

 

balik brucu

 

GENEL ÖZELLİKLERİ

Yıldızınız : Neptün (Hayalleri temsil eder) 
Gurubunuz : Su, negatif Burcunuzun 
Cinsiyeti : Dişi 
Burcunuzun Türü : Canlılık 
Üstün Yeteneğiniz : Başkalarına karşı ilgi, şefkat 
Emeliniz : Huzur

Amacınız : Servete ve mutluluğa ulaşmak 
Yenmeniz gereken huyunuz : Kendi değerinizi küçümsemek
Uğurlu Gününüz : Perşembe 
Uğurlu Tasınız : Akvamaren 
Uğurlu Renkleriniz : Deniz mavisi, Türk yeşili, yeşil, gümüş rengi 
Uğurlu Çiçekleriniz : İnci çiçeği, zambak 
Uğurlu Kokularınız : Kiraz çiçeği, zambak, limon çiçeği 
Uğurlu Müziğiniz : Huzur veren hafif müzik 
Muhtemel Hastalıklarınız : Sindirim sistemi, sinir sistemi hastalıkları, romatizma, alkolizm 
Uygun olan eş : Boğa, Yengeç ve Oğlak 
Başarılı olacağınız meslekler : Doktorluk, bilim, elçilik, yazarlık, yayıncılık, matbaacilık, muhasebecilik, çevirmenlik,din adamlığı, astronomi, astroloji, denizcilik, tüccarlık, ithalatçılık, sanatın her dalı, yöneticilik, organizatorluk

KARAKTERİSTİK ÖZELLİKLERİ

Rahatına ve huzuruna çok düşkündür. Sayısız isteği ve arzusu vardır. Bunları gerçekte elde edemezse kendine ait hayal aleminde gerçekleştirir. Zaten bu alem o kadar güçlüdür ki, sık sık gerçekle hayali karıştırır. Öte yandan mistik ve felsefi olayları bilmeyi, öğrenmeyi sever. Kişiliğinin esnekliği, kolay etki altında kalması, amaçlarını kararlılıkla isteme özelliğini de zayıflatmıştır. Balık objektif dünyadan subjektif dünyaya kaçtığında gölgesiyle karşılaşır. Zihni hayaller, etkilenmeler seliyle ve ürkütücü duygu dalgalarıyla dolar. Kendini aşma dürtüsünü ve bunu nasıl yapacağını şaşırır. Benliğinin derinliğinden gelen bu patlamalar yaratıcılığa yönlendirilmezse gücünü tüketir. Gerçeklerden kaçar. Bu kaçış bir ilham içermez. Sadece uyuşma ve hissizleşme içerir. Her zorlukta geri döner. Zevklerinin içinde kendini kaybeder. Ve kötü kaderinin kurbanı olduğu duygusu ile kendi zamanının geleceği günü bekler.

BALIK ERKEĞİ

On iki burcun en hassas erkeği Balık burcundandır. Hislerinin esiri olabilen fakat kafasını fevkalade kullanabilen bir tiptir. Herşeyden önce çift fikirlidir. Onun karar vermesi kolay değildir. Çok hayalperesttir.Renkli bir iç alemi vardır. Balık burcu erkeğinin para konusundaki fikirleri herkesten farklı olabilir. O cömert ve başkalarını memnun etmekten hoşlanan bir tiptir. Bu yüzden savurgandır. Bu burcun erkeği yaratıcı güce sahiptir ve hafızası güçlüdür. İrade gücüyle seçtiği işte başarıya erişir.

BALIK KADINI

Bu burcun kadınlarının çoğu güzel ve cazibelidir. Hem çift karakterli, hem çift kısmetli hem de çok hislidir. Ona "tam kadın" da denilebilir. Ancak onu ele geçirmek kolay değildir. Balık burcu kadını iş hayatını sevmez ve mecbur olmadıkça çalışmaz. Onun ideali ev kadını olmaktır. Bu kadın müşfik, merhametli, iyi niyetlidir. Onun için bilim ve kültür gibi şeyler ikinci planda kalır. O ailesine, dostlarına bağlıdır. Fakat asıl sevdiği erkeğe bağlanır ve bu erkek onun için üstün sayılır.Bu erkek asla hata yapmaz.

YÜKSELEN BURCUNUZ BALIK

Eğer Astroloji haritanızda Balık Burcu yükseliyorsa o zaman duygusal ve hisli bir insan olup diğer insanların da hislerini sanki bir medyum imiş gibi okuyabilen bir kişisiniz demektir. Kendinizi korumak için diğer insanların sizden istedikleri davranış doğrultusunda hareket edersiniz. Böylece etrafınıza sanki bir koruma mekanizması örmüş olup saklanmış hissedersiniz kendinizi. Dünyanın gaddar ve zalim gerçeklerinden kaçmayı tercih eden bir yapıya sahip olduğunuz için artistik ve yaratıcı kabiliyetleriniz ortaya çıkmıştır. Diğer insanları hisleriniz yolu ile kolaylıkla deşifre etmeniz mümkündür. Ayrıca gece yatıp gördüğünüz rüyalar son derece net dir. Eğer hislerinizi takip ederseniz o zaman başarı sizin olacaktır.

BURCUN ÜNLÜLERİ

Albert Einstein, Galileo Galilei, Vivaldi, Marlon Brando, Ursula Andress, Elizabeth Taylor, Frederic Chopin, ROSa Luxemburg, Georg Friedrich Handel, Ornella Mutti, Suna Yıldızoğlu, Füsun Önal, Victor Hugo, Salvador Dali, Mihail Gorbaçov, Paolo Pasolini, Michelan Gelo.

 

Gösterim: 18757